100 - Pocta maratoncům

Původní myšlenka byla vyběhnout jen ve dvou  – Petra Pastorová za MK Seitl Ostrava a David Bíbrlík za BK Ludgeřovice. Proč však neudělat akci větší a nevzdat tak společně hold prvorepublikovým maratoncům. Zasloužil by si to nejen Oskar Hekš, ale i ti, kteří Slezský marathon zorganizovali a ještě i sami běželi. Propozice se budou rozrůstat dle množství přihlášených běžců (a cyklistů).

KDY:V sobotu 12.8.2023. Start bude v 16:36 hod., tj. na minutu přesně jako před 100 lety. Doporučuji být na místě již v 16:00 hod. Pokusíme se vymyslet předstartovní program (upřesníme).
KDE:Start závodu bude před Slezským divadlem v Opavě (tak jako před 100 lety). Cíl závodu bude na stadionu MK Seitl Ostrava. Doprava běžců z cíle do startu bude zajištěna pouze v případě velkého počtu zájemců.
JAK:Pokud se necítíš na běh, můžeš s námi vyjet na kole. Podobně jako před 100 lety bude potřeba doprovod běžců, který zajistí jejich občerstvení.
TRAŤ:

Délka trati bude původní, tj. cca 31 kilometrů. Původní trať z Opavy do Ostravy vedla po dnešní silnici č.11, která má dnes místy dálniční charakter. Běžet zde by bylo nemožné, stejně tak jako úseky v Ostravě. Trať povede cyklostezkami přes Kravaře/Háj ve Slezsku/Děhylov. Trať nebude značena – v případě velkého počtu běžců trasu označím.

Profil tratě – bude upřesněno

Mapa tratě – bude upřesněno

PROGRAM:

Vyběhneme na startu a doběhneme do cíle 🙂 V cíli bude-li zájem bude nachystáno občerstvení.

Pokud máš tip na zpestření, sem s tím. Vítané jsou aktivity na startu/v cíli či podpora na trati. Psát můžeš na david.bibrlik@bkludgerovice.cz

STARTOVNÉ:

neplatí se

Akci chceme udělat jako čistě charitativní. Budu rád, pokud přispěješ na NF Kulíšek. Použít můžeš předchystaný QR kód s částkou 200 Kč. Právě tolik v přepočtu platili tehdejší borci startovné do závodu. Zaplatit však můžeš libovolnou částku – číslo účtu 123-1518900227/0100
Moc děkuji.