Máme za sebou první kvartál od spuštění registrace na Brembo Ostrava City Maraton 2025 a můžeme s radostí oznámit, že zájem roste!
K dnešnímu dni evidujeme 573 přihlášených účastníků, což je výrazné navýšení oproti loňsku, kdy ve stejném období registrace čítaly 354 běžců. Znamená to nárůst o 219 startujících – krásná čísla!
Nejpočetnější skupinou zahraničních účastníků jsou zatím běžci z Polska (55), následují Slováci (30). Mezi dalšími národnostmi najdeme sportovce z Ukrajiny, Dánska, Jižní Koreje, Španělska, Velké Británie a také jednoho účastníka z Filipín.
Jak už jsme avizovali dříve, očekáváme, že se letos počet závodníků přiblíží hranici 2 500.
Trasa pod tlakem oprav
Dne 17. dubna proběhne důležitá schůzka s Ostravskými komunikacemi, kde se bude detailně řešit letošní podoba trati. Už teď víme, že nás čeká náročný rok, protože Ostrava bude letos výrazně rozkopaná a připravit bezpečnou a atraktivní trasu bude výzva.
Záštity a podpora
Letošní ročník se může těšit na podporu z nejvyšších míst. Záštitu nad maratonem převzali:
- Městský obvod Slezská Ostrava
- Hejtman Moravskoslezského kraje, pan Ing. Josef Bělica, Ph.D., MBA
- Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz
- Náměstek primátora Ostravy, pan Bc. Aleš Boháč, MBA
Děkujeme všem partnerům, podporovatelům a hlavně vám, běžcům! Sledujte nás pro další aktuality – zejména po dubnové schůzce, kde se bude lámat chleba ohledně trasy.
