ŠANCE PRO ŽIVOT

PRO DŘEŇ NA DŘEŇ NA OSTRAVA!!! CITY MARATHON

Během letošního ročníku Ostrava!!! City Marathon budete mít přímo na místě možnost se zapsat do registru dárců kostní dřeně – a to ve stánku Alma mater – v den závodu na Masarykově náměstí a nebo také na registraci den před závodem – jako bonus pak obdržíte slevu na startovné 200kč.

Vstup do registru dárců obnáší pouze:

- Vyplnění krátkého dotazníku (věkový limit 18-35 let a dobrý zdravotní stav

- Odebrání vzorku slin

Tímto budete zařazeni do registru a může se pak v budoucnu stát, že právě Vaše krvetvorné buňky bude potřebovat člověk, který bojuje o život a na zákeřnou nemoc sám nestačí. Můžete mu tímto zachránit život!

Odběr krvetvorných buněk je dnes již v podstatě bezbolestná záležitost – lze přirovnat k běžnému odběru krve a nebo odběru krevní plazmy. Jeden ze způsobů odběru kostní dřeně je totiž separací krvetvorných buněk přímo z krve, takže se nemusíte bát, že by Vám někdo píchal do kosti. Odběr jednoduše probíhá přes separátor (kde se místo krevní plazmy separují krvetvorné buňky).

Více informací Vám velice rádi poskytneme přímo na místě u stánku Alma mater a nebo je můžete také najít na webu zde: http://almamater.cz/

SLEVA NA STARTOVNÉ

Slevu 200kč na startovné Ostrava City Marathonu obdrží každý závodník, který vstoupí do registru dárců a to buď:

- V sobotu během akreditace na závod (21.9.2019)

- A nebo přímo v den závodu (22.9.2019)

- Případně dovede nějakou jinou osobu, která vstoupí do registru

- Sleva se bude vydávat hotově na základě předložení startovního čísla a maximálně pro 100 osob.

Projekt byl podpořen finančním darem v hodnotě 20 000,- Kč od firmy Hyundai Transys Czech s.r.o. Tímto společnosti za poskytnutí daru moc děkujeme!