| Autor: Ostrava City Marathon

Ostrava vybíhá vpřed! Zažijte RBP Ostrava City Marathon 2021

Září v centru Ostravy patří běhu a nejstaršímu maratonu v republice!
Ostravský maraton, událost, která rozběhá každého! Už máte vybranou svou trať?

RBP Ostrava City Marathon!!! je nejstarší běžecký závod v republice a přináší do ostravských ulic výbušnou směs běhu, pohybu a dobré muziky.

Říká se: „kdo neskáče není Čech“, dneska to ale platí i o běhu. Běh je neuvěřitelně osvobozující činnost, ke které si mnoho z vás našlo cestu za dob pandemie. Nebo již běháte déle, ale právě jste našli více času na pravidelný trénink? Zúročte vše, co jste natrénovali. Přijeďte 12. 9. 2021 do Ostravy a ukažte nám, jak vás to baví!

V plánu máme nejrychlejší silniční desítku, půl maraton a samozřejmě 42,2km maraton. Pro méně zdatné běžce budeme mít připraveny štafety – ideální disciplína pro utužení týmového ducha nejen ve firemních kolektivech a charitativní běh – mini maraton 4,2 km ze kterého půjde výtěžek pro nadaci Pavla Novotného. Každoroční záležitostí budou i letos dětské běhy.

Naše běžecká akce je určena pro celou rodinu, svou trať si vybere každý, kdo rád běhá. Připravena bude spousta zábavy v podobě skvělé hudby, pohybu a doprovodných akcí našich partnerů. Ti pro Vás, jako každoročně, budou mít na Masarykově náměstí nachystány stánky.

„Například RBP Zdravotní pojišťovna bude mít nachystán stánek s měřením a vyhodnocením Vaší fyzické kondice, nebo měření zraku. Pro přihlášené běžce přes včasné registrace na internetových stránkách závodu (www.ostravacitymarathon.cz) budeme mít účastnické medaile, a tu chce přece každý!“ řekla Petra Pastorová, ředitelka závodu.

Doplňující info (na webu možno nechat na později)

Se zářijovou kratochvílí pro běžce jsou ale spojeny i dopravní komplikace, bez kterých se to bohužel neobejde. Dojde k úplnému uzavření několika ulic v centru města a částečným uzavírkám nábřeží řeky Ostravice kudy vede frekventovaná cyklostezka směrem na Landek. Omezen pohyb bude také kolem Slezskoostravského hradu, kudy také vede naše trať. O uzavírkách jednáme s Ostravskými komunikacemi, přesná trasa a tedy i uzavírky budou potvrzeny nejpozději týden před konáním akce.


Ostrava City Marathon avatar
Ostrava City Marathon
Líbil se Vám článek? Možnost sdílení: