| Autor: ladchyl

Zůstat zdravý je vždy důležité

Starat se o své zdraví je důležité, obzvláště důležité v těchto posledních dnech! Existují jednoduché kroky k udržení zdraví a ochraně imunitního systému. Toto jsou věci, které byste měli praktikovat po celý rok!

1) Často si umývejte ruce mýdlem a horkou vodou. Toto je začátek kontroly infekce. Důkladné mytí mýdlem a horkou vodou značně podporuje ničení choroboplodných zárodků, což zabraňuje jejich přenosu na sebe nebo na ostatní.

2) Jezte zdravou stravu obsahující celou řadu rostlinných potravin. V ovoci a zelenině existuje nespočet zdravě prospěšných sloučenin (fytonutrientů). Vynikajícím příkladem je sulforafan v košťálové zelenině (brokolice, květák atd.) Nejlepší způsob, jak získat maximální množství těchto důležitých živin je „jíst duhu“, což znamená konzumovat ovoce a zeleninu různých barev.

3) Doplňte svou stravu o antioxidační živiny. Podpora silné imunity vyžaduje příjem široké škály antioxidantů neutralizujících volné radikály.

4) Užívejte probiotické doplňky. Řecký lékař, Hippokrates, jednou prohlásil: „Veškerá nemoc začíná ve střevech,“ my věříme, že je to do jisté míry pravda. Když jsou zničeny zdravé bakterie v zažívacím systému –  což může být způsobeno infekcemi, špatnou stravou, stresem, nadužíváním léků, antibiotiky a dokonce i chlorovanou vodou – umožňuje to, aby nežádoucí bakterie prosperovaly a narušovaly funkci trávicího systému, vstřebávání živin, střevního zdraví a imunitu. Denní užívání probiotického doplňku pomáhá naklonit měřítko ve prospěch dobrých bakterií.

5) Chraňte a podporujte játra. Játra pracují tvrdě, protože musí každý den detoxikovat, filtrovat a pomáhat odstraňovat škodlivé toxiny, chemikálie a bakterie v krvi, jakož i toxiny, kterým jsme denně vystaveni. Když je náš imunitní systém zatížen, musí pracovat ještě tvrději.

6) Ujistěte se, že pijete dostatečné množství čisté vody. Vezměte svou tělesnou hmotnost a vynásobte ji hodnotou 0,035. Toto je počet litrů tekutin, které byste měli pít, především čisté vody, každý den:

7) Pravidelně cvičte a snažte se co nejvíce snížit stres. Cvičení je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit imunitu a snížit stres. Pokud můžete, vyjděte cvičit ven; čerstvý vzduch udělá s vaší náladou zázraky. Pokud jste na slunném místě, získáte navíc bonus ve formě vitamínu D, který slunce velkoryse dodává, což je pro váš imunitní systém nesmírně důležité.
Magnesium je další z doplněk výživy, který by měl být ve vašem denním doplňkovém režimu z celé řady důvodů, včetně pomoci tělu řešit stres a potlačit jeho účinky.

8) Dopřejte si dostatečné množství spánku.


ladchyl avatar
ladchyl
Líbil se Vám článek? Možnost sdílení: